niedziela, lipiec 14, 2024

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

kultura w busie

Bus to bardzo popularny środek transportu. Pewnie nie raz zastanawialiście się nad wyborem właśnie busa w kwestii chęci wyjazdu na urlop czy wymarzone wakacje. Może nawet już nieraz mieliście okazję z niego skorzystać. Takie podróże z reguły zajmują trochę czasu, dlatego warto stosować się do kilku niepisanych zasad, aby przejazd uczynnić przyjemniejszym dla wszystkich podróżujących. A więc zaczynajmy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, zanim wsiądziecie do busa?

Po pierwsze, postarajmy się, aby przestrzeń była w miarę dostępna dla wszystkich, możliwa do przejścia bez większego problemu. Dlatego umieszczajmy nasze bagaże w przeznaczonych do tego miejscach i zwracajmy uwagę na to, czy nie wadzą one nikomu innemu.

Czasami spędzamy w busie wiele godzin bez żadnej przerwy. Dodatkowo zazwyczaj podróżujemy w trakcie wakacji, co oznacza, że temperatura często daje o sobie znać. Uczyńmy zatem powietrze, którym oddychamy jak najbardziej świeżym, unikajmy wszelkiej żywności o intensywnym zapachu, który w mgnieniu oka może roznieść się po całym busie i przyprawić niektórych o mdłości. Jeśli chcemy coś przekąsić, nie ma problemu, ale niech to będzie jakieś lekkie, nieroznoszące zapachu jedzenie.

Pamiętajmy także, że wszyscy jesteśmy na swój sposób inni. Różnią nas zainteresowania i wiele innych rzeczy. Nie każdy ma chociażby taki sam gust muzyczny albo po prostu jest wyczerpany, nie najlepiej znosi daleki podróże. Nie utrudniajmy sobie nawzajem życia jeszcze bardziej i nie puszczajmy głośnej muzyki, tak żeby każdy usłyszał, co aktualnie jest puszczane z naszych smartfonów. Starajmy się zachować umiarkowaną ciszę.

Nie mówię oczywiście, że nie powinniśmy się wcale odzywać. Wręcz przeciwnie, wskazana jest rozmowa z naszymi towarzyszami. A nuż, zawrzemy nowe, długotrwałe znajomości. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o sobie nawzajem. Gwarantuję, że atmosfera w mgnieniu oka stanie się przyjemniejsza.

Podsumowując, aby uczynić naszą podróż o niebo lepszą, wskazane jest abyśmy stosowali się do pewnych zasad. Szanujmy siebie nawzajem, to wiele o nas mówi jako o człowieku. Ode mnie to chyba na tyle. Jak to się mówi, komu w drogę, temu czas!

Kategoria: Artykuły

Numer konta

Dane do przelewu w PLN

PL 77 1090 2590 0000 0001 3283 7783 Santander Bank Polska S.A. SWIFT WBKPPLPP

Konto walutowe w Euro
EUR 44 1090 2590 0000 0001 3283 7795 Santander Bank Polska S.A. SWIFT WBKPPLPP

Tomasz Karczmarz

Nowodwór 62a
21-100 Lubartów

W tytule przelewu należy podać nazwisko, datę przejazdu i numer telefonu kontaktowego. Potwierdzenie przelewu proszę wysłać na adres e-mail.

tomasztransport@onet.pl