niedziela, październik 24, 2021

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

dziecko w podróży

Ile jeszcze? Kiedy dojedziemy? Daleko jeszcze? - takie pytania to standard w trakcie długiej podróży samochodem czy busem z dziećmi. Jak więc do takiej podróży się przygotować, by dla dziecka była ona jak najmniej uciążliwa a dotarcie do celu nie było niczym droga przez mękę?

Jak przygotować dziecko do podróży busem? Na pewno, nie tak jak na załączonym obrazku.

Podróż busem zawsze będzie wiązała się również ze współtowarzyszami takiej podróży. Trzeba więc zadbać o komfort dziecka, ale również o to, by w trakcie podróży nie przeszkadzać innym. Przed wyjazdem warto więc dziecko do tego przygotować, tak by wiedziało jak zachowywać się w trakcie podróży. Podróż busem dziecku może się dłużyć, dlatego trzeba zadbać o to, by dziecko się nie nudziło. Książki, ulubione zabawki, telefon z ulubioną grą. Elementy, które mogą zająć dziecku uwagę będą wskazane. W przypadku busa nie ma dowolności jeśli chodzi o zatrzymywanie się jak w samochodzie osobowym, dlatego trzeba także zadbać o prowiant i napoje dla dziecka na czas podróży.

Zachowanie bezpieczeństwa w trakcie podróży busem

Przed wyruszeniem w podróż busem warto zapoznać dziecko z zasadami bezpieczeństwa wskazując między innymi nie wolno wstawać z miejsca w trakcie jazdy. Zadaniem rodzica jest takie przygotowanie dziecka do podróży busem, które sprawi, że taka podróż będzie faktycznie udana, nie będzie nadmiernie uciążliwa dla dziecka, rodziców a także dla współpasażerów w busie.

Kategoria: Artykuły

Numer konta

Dane do przelewu

77 1500 1520 1015 2033 6889 0000

Konto walutowe w Euro
28 1500 1520 1115 2017 3687 0000


Tomasz Karczmarz

Nowodwór 62a
21-100 Lubartów

W tytule przelewu należy podać nazwisko, datę przejazdu i numer telefonu kontaktowego. Potwierdzenie przelewu proszę wysłać na adres e-mail.

tomasztransport@onet.pl