niedziela, lipiec 14, 2024

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

dziecko w podróży

Ile jeszcze? Kiedy dojedziemy? Daleko jeszcze? - takie pytania to standard w trakcie długiej podróży samochodem czy busem z dziećmi. Jak więc do takiej podróży się przygotować, by dla dziecka była ona jak najmniej uciążliwa a dotarcie do celu nie było niczym droga przez mękę?

Jak przygotować dziecko do podróży busem? Na pewno, nie tak jak na załączonym obrazku.

Podróż busem zawsze będzie wiązała się również ze współtowarzyszami takiej podróży. Trzeba więc zadbać o komfort dziecka, ale również o to, by w trakcie podróży nie przeszkadzać innym. Przed wyjazdem warto więc dziecko do tego przygotować, tak by wiedziało jak zachowywać się w trakcie podróży. Podróż busem dziecku może się dłużyć, dlatego trzeba zadbać o to, by dziecko się nie nudziło. Książki, ulubione zabawki, telefon z ulubioną grą. Elementy, które mogą zająć dziecku uwagę będą wskazane. W przypadku busa nie ma dowolności jeśli chodzi o zatrzymywanie się jak w samochodzie osobowym, dlatego trzeba także zadbać o prowiant i napoje dla dziecka na czas podróży.

Zachowanie bezpieczeństwa w trakcie podróży busem

Przed wyruszeniem w podróż busem warto zapoznać dziecko z zasadami bezpieczeństwa wskazując między innymi nie wolno wstawać z miejsca w trakcie jazdy. Zadaniem rodzica jest takie przygotowanie dziecka do podróży busem, które sprawi, że taka podróż będzie faktycznie udana, nie będzie nadmiernie uciążliwa dla dziecka, rodziców a także dla współpasażerów w busie.

Kategoria: Artykuły

Numer konta

Dane do przelewu w PLN

PL 77 1090 2590 0000 0001 3283 7783 Santander Bank Polska S.A. SWIFT WBKPPLPP

Konto walutowe w Euro
EUR 44 1090 2590 0000 0001 3283 7795 Santander Bank Polska S.A. SWIFT WBKPPLPP

Tomasz Karczmarz

Nowodwór 62a
21-100 Lubartów

W tytule przelewu należy podać nazwisko, datę przejazdu i numer telefonu kontaktowego. Potwierdzenie przelewu proszę wysłać na adres e-mail.

tomasztransport@onet.pl