Praca w Belgii

Praca za granicą to dla naszych rodaków często szansa na znaczącą poprawę usytuowania finansowego. Nie powinno więc być zaskoczenia, że między innymi wielu z nich wyjeżdża do Belgii. Dlaczego ten kierunek jest popularny i czemu faktycznie warto pracować w Belgii? Postaramy się krótko odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

Rynek pracy w Belgii

Rynek pracy w Belgii dla Polaków otworzył się w 2009 roku, nie jest to oczywiście najbardziej popularny kierunek wyjazdów, jednak sporo osób tam pracujących można spotkać. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na atrakcyjne zarobki i to na pewno ten czynnik, który powinien zachęcać do pracy w Belgii. 1500 Euro najniższego wynagrodzenia to bardzo atrakcyjna propozycja dla polaków. Średnia pensja w Belgii to 3500 Euro. Jednocześnie oczywiście wydatki też są większe niż w Polsce, średnio utrzymanie miesięcznie jednej osoby to około 1000 Euro.

Poszukiwani pracownicy?

Oczywiście dużo zależy od tego do jakiego regionu wyjedziemy, jednak popularną opcją dla polaków jest praca w branży budowlanej. Można tam wyjechać także w poszukiwaniu sezonowej pracy przy zbiorze warzyw i owoców. Na pewno przydatna będzie znajomość francuskiego, niderlandzkiego czy niemieckiego. Osoby z dobrą znajomością języków i dobrym wykształceniem mogą liczyć na atrakcyjną pracę w instytucjach europejskich. Wyjazd do pracy do Belgii będzie dla wielu osób świetną propozycją. To szansa na dobrze płatną pracę, często rozwojową, z której będzie można czerpać korzyści zarówno finansowe jak i intelektualne i to może zachęcić do wyjazdu właśnie do tego europejskiego kraju.

Kategoria: Artykuły